2013. március 2.

Dan Brown Az író, könyvei


Dan Brown-Az író


Ez mind az 5 könyvem. 

Ki is ez a Dan Brown? Milyen könyvei vannak? Miért néznek rá,mintha valami ördögi lenne benne. Meg mondom. Mert megirta A Da Vinci-kód c könyvet.Mely Jézus titkos családját hivatott írni. E köré építi a fikció vagy igaz történetet? Nem tudni. De minden esetre megosztó a könyv. Van oldal mely igaznak véli s megint van másik,hogy porrá égetné,eretneknek tartják. Vatikán majd nem felrobbant e könyv miatt :D Érdekes lenne... 2000 év után kiderülne,hogy hazugságban élünk... S mégis létezik Jézus családja. Habár azóta sok dokumentum film, cáfoló és mellette álló könyvek sora jelent meg.  2006-ba készült el első film A Da Vinci Kód.




Ezután meg írta Angyalok és Démonok c könyvet. Ez pedig egy titkos társaságról szól az Illuminátusokról. Hogy kik is ezek?

Az illuminátus rend (latin illuminati „a megvilágosodottak“) titkos társaságát 1776. május 1-jén Adam Weishaupt, ingolstadti filozófus, az egyházjog professzora alapította. Bajorországban 1785-ben végleg betiltották és azóta a szervezet nem működött hivatalosan.

Célja az volt, hogy a felvilágosodás és az erkölcsi fejlődés révén az emberek feletti uralmat feleslegessé tegye. Tagjai erkölcsi fejlődését szigorúan ellenőrizte és ennek alapján juttatta őket a rend magasabb fokozataiba. A kezdetben csak pár tagot számláló, inkább olvasókörre hasonlító szervezet Adolf Knigge belépésével komoly reformokon ment át. Tagjai a szabadkőműves páholyokba is beléptek, illetve onnan vettek fel erre érdemesnek tartott szabadkőműveseket. Létszáma fénykorában mintegy kétezer fő volt. Működése csúcsán a Német-római Birodalom 70 különböző városában és Svájcban volt bizonyíthatóan jelen. Magyarországon is bekerültek a rendhez tartozók az államigazgatás egyes vezető beosztásaiba,  de az illuminátus rend nálunk – feltehetően – nem alapított páholyt.f Páholyaik valószínűleg csak Martinovics Ignác fantáziájában léteztekf . A rend végső célját, a forradalom nélküli hatalomátvételt és az állam működésének új alapokra helyezését nem tudta megvalósítani.

Egyházi nyomásra a védekező rendi államhatalom korlátozó, majd működését beszüntető rendelkezéseket hozott. A német városokban a szervezet felszámolása egyértelműen sikeres volt. A bajorországi betiltást követően Johann Bode Weimarban még tett egy kísérletet a rend életben tartására, de a kedvezőtlen körülmények és halála (1793) végleg lezárta a további működést. Mégis a rend állítólagos továbbélése és vélelmezett ténykedése körül számos mítosz és összeesküvés-elmélet alakult ki. Ezekhez kapcsolható a francia forradalom kirobbantásának mitikus vádja, mely szerint illuminátusok álltak volna a háttérben. Bizonyítékokat nélkülöző, de virulens tévhit, hogy az illuminátusok szervezetei titokban tovább éltek és ma a pénzarisztokrácia révén világuralomra törekszenek és az emberiség szenvedéseit is ők okozták, illetve okozzák ma is.

Nos ők lennének. Állítólag Sir Newton is benne volt. Konkréntan a konklávéról szól a könyv. Meg mutatja,hogyan választanak pápát. Mint,ahogy hamarosan valóságban is. Tehát érdemes elolvasni ezt is. Meggyilkolnak sorba püspököket, megkínozzák őket. 2009-be Angyalok és Démonok film készült. Szintén Tom Hanks főszereplésével,mint ahogy az első részben.





Aztán a következő könyv következett.
A megtévesztés foka. Ez egy tudományos féle könyv. Amikor a NASA egy bámulatosan ritka tárgyra lel az Északi-sark jégtakarója alatt, a hibát hibára halmozó űrkutatási ügynökség végre diadalról adhat hírt, amelynek messzemenő következményei lesznek a NASA jövőjét és a közelgő elnökválasztás kimenetelét illetően. A lelet valódiságát ellenőrizendő, a Fehér Ház Rachel Sexton hírszerzési elemzőt hívja segítségül. Rachel szakértők - köztük a tudós, Michael Tolland - társaságában a Sarkvidékre utazik, és valami hihetetlenre bukkan: egy tudományos csalás bizonyítékaira, egy merész bűvészmutatványra, amely, ha kiderül, az egész világot megoszthatja. Ám mielőtt figyelmeztethetnék az elnököt, Rachelt és Michaelt orvgyilkosok támadják meg. Sivár és életveszélyes vidéken kell menekülniük, és egyetlen reményük a túlélésre, ha kiderítik, ki áll a mesteri terv mögött. Szóval ez is érdekes könyvnek tartom. Igaz annyira nem olvastat,úgy mint az előző kettő.:) De ez is meg teszi egy kis kikapcsolódásnak.






S akkor negyedik könyv nem más ,mint Digitális erőd. Ezt szerettem nagyon. Ebből írhatna az író többet is.Amit nagyon szeretem a számítógépek. Csak azok olvassák el akik valamilyen szinten ismerik számtechet.Vagy nem techfóbok :D
Amikor az NSA verhetetlen kódfejtő gépe találkozik egy rejtélyes algoritmussal, amelyet nem tud feltörni, az ügynökség riasztja vezető kriptográfusát, Susan Fletchert. A ragyogó eszű és gyönyörű matematikusnő olyan felfedezésre jut, ami pánikot kelt a hatalom köreiben. Az NSA-t túszul ejtették... de nem fegyverekkel vagy bombákkal, hanem egy olyan zseniálisan összetett kóddal, amely a parancs kiadásakor megbénítja az USA hírszerzését. Susan Fletcher harcba indul a titkolózás és a hazugság áradatával szemben, hogy megmentse az ügynökséget, amelyben hisz. Miután mindenfelől árulás veszi körül, már nemcsak a hazájáért küzd, hanem a puszta életéért, majd végül annak a férfinak az életéért is, akit szeret. 
Szóval a végén izgultam is. Én is számoltam a perceket,ill gondolkoztam a megfejtésen.Ajánlom egy erős 10essel.





S akkor az 5.ig könyv. Elveszett jelkép. Ezt még nem olvastam,így csak tartalmat bemásolom:
Megkerül, ami elveszett...

Robert Langdont, a Harvard szimbólumkutatóját az utolsó percben kérik fel egy esti előadásra a washingtoni Capitolium épületében. Közvetlenül megérkezése után azonban egy hátborzongató szimbólumokkal rejtjelezett, nyugtalanító tárgyat fedeznek fel a Rotunda kellős közepén. Langdon egy ősi meghívót közvetít benne, amely a titkos ezoterikus bölcsesség rég letűnt világába invitálja megfejtőjét. Amikor brutálisan elrabolják Peter Solomont, a híres filantrópot és szabadkőművest, Langdon nagyra becsült mentorát, a professzor ráébred, hogy csak úgy mentheti meg barátja életét, ha elfogadja a rejtélyes meghívást és követi az utat, akárhova vezessen is. Langdon gyorsan ott találja magát Amerika legnagyobb hatalmi központjának színfalai mögött, a város láthatatlan termeiben, templomaiban, alagútjaiban. Ami mindeddig ismerős volt, az most átváltozik egy mesterien elleplezett múlt titokzatos, félhomályos világává, amelyben szabadkőműves rejtélyek és sosem látott felfedezések vezetik őt az egyetlen lehetséges és felfoghatatlan igazsághoz.

Az elveszett jelkép az eltitkolt históriák, misztikus ikonok és kódok ragyogóan összecsómozott szőttese; intelligens, vllámgyors tempójú thriller, amelyben egymást érik a meglepetések. Hiszen- miként azt Robert Langdon felfedezi- nincs páratlanabb vagy megrendítőbb, mint az a titok, amely mindvégig a szemünk előtt volt... Állítólag ebből is film készül . Felkérték Tom Hanks-et folytatásra. 


Hamarosan meg jelenik remélem itthon is a 6. könyve  Inferno (Pokol)  címmel. 
A könyvről:

A könyv címe Dante Isteni színjátékának első helyszínét idézi, így pokoli izgalmakra számíthatunk.Májusban visszatér a Harvard Egyetem vallási szimbólumok és ikonológia brilliáns professzora, Robert Langdon. Az Angyalok és démonok, A Da Vinci-kód és Az elveszett jelkép főszereplője a május 14-én megjelenő Infernóban újra nyomoz. Dan Brown amerikai kiadója, a Doubleday elárulta, hogy az új regény Az elveszett jelkép folytatása lesz, a professzor ismét Európa szívében találja magát, és a cselekmény a történelem legmaradandóbb, legtitokzatosabb irodalmi műve körül forog majd.

A Doubleday egészen különös módon leplezte le az új regény címét. A rajongóknak egy digitális mozaikképet kellett felfedniük (megfejteniük), mégpedig úgy, hogy a Facebookon és a Twitteren megosztják az új könyv hírét. Az újabb és újabb megosztók profilképe beépült ebbe a mozaikba, és így lassan láthatóvá vált a könyv címe. A cím, ami előtűnt az apró mozaikdarabkákból: Inferno, vagyis a Pokol, ami Dante Alighieri Isteni színjátékának első színére utal. Dan Brown így magyarázza a címválasztást: “Bár fiatalkoromban tanulmányoztam Dante Poklát, nemrég jöttem csak rá egy firenzei kutatásom alkalmával, mekkora hatással van ez a mű még ma is a modern világra”.

Dan Brown szenvedélye a rejtvények, szimbólumok, és kódok iránt ebben a műben is megmutatkozik – az olvasók nagy örömére, mivel ők is ezekért rajonganak, és a Doubleday pontosan ezt a rajongást használta katalizátorként az író új könyvcímének felfedésére és reklámozására. A rajongók időközben tippelhettek is a könyvcímre, és néhányan egészen vicces címekkel illették Brown új könyvét; a The Galileo Codex még elmegy, a The Da Vinci Code 2: Da Vinci’s Revenge már feltételez némi humorérzéket, de a 50 Shades 0f Robert Langdonhoz nem tudunk mit hozzáfűzni.

Dan Brown minden egyes könyve bestseller lett, kezdve A Da Vinci-kóddal, amely több mint egy évig vezette a New York Times sikerlistáját, a legutóbbi 2009-ben kiadott Az elveszett jelkép pedig több mint egymillió példányban fogyott Amerikában, Angliában és Kanadában az első 24 órában.

Rik McShane a Waterstones vezetője szerint Dan Brown meglepő visszatérése nagyon jó hír mind az olvasóknak, mind a könyvterjesztőknek, hiszen az előző regények eladásai alapján az Inferno 2013 egyik legkeresettebb könyve lesz. A könyv egyidőben kerül majd a boltok polcaira Amerikában és Angliában, az első kiadást négy milliós példányszámúra tervezik. Dan Brown műveinek hazai forgalmazójától, a Gabo Kiadótól megtudtuk, hogy az Inferno magyarul is megjelenik 2013-ban.

Forrás:http://olvasoterem.com

-Ági-



1 megjegyzés:

  1. Szia!
    Bocsi,de en ugy tudom,hogy az Angyalok es Demonok-at a Da vinci kod elött irta!
    A DK folytatasa az AD-nak!
    Elsö könyve A digitalis eröd volt,aztan az Angyalok es Demonok,majd A megtevesztes foka,a Da vinci-kod következett es vegül Az elveszett jelkep!
    Nekem is megvan az összes könyv,(es mindet legalabb ketszer olvasta),amit Dan Brown irt!Es alig varom mar az,hogy az Inferno is megjelenjen!
    De tartok töle,hogy Karacsonyig varni kell ra!!!

    VálaszTörlés