2013. február 23.

Irodalom,versek világa

Az irodalom érdekes világ. Mert ,ki lehet fejezni a gondolatainkat,érzéseinket és álmainkat. Mi is az irodalom? 


"Az irodalom tágabb értelemben véve írott művek, szövegek összessége. Irodalma lehet nemzeteknek, mint ahogy cégeknek, filozófiai iskoláknak és történelmi koroknak is. Általánosan elfogadott például az, hogy egy nemzet irodalma azon szövegek halmaza, melyek azt nemzetté teszik. A héber Biblia, a görög Iliasz és Odüsszeia, a magyar himnusz vagy Magyarország alaptörvénye mind az irodalom fenti meghatározásába illik.

Szűkebb értelemben az irodalom olyan történetek, költemények és színdarabok összessége, amelyek művészeti alkotásként határozhatók meg. Az ilyen irodalmat a tudományos és egyéb szövegektől a szépirodalom kifejezéssel különböztethetjük meg. Az irodalom másik nagy területét az ismeretközlő irodalom vagy tényközlő irodalom jelenti. Mint alkotótevékenység, a szépirodalom a művészetek egyik ága. A szépirodalmat csoportosíthatjuk forma, műnem, műfaj, ábrázolásmód, stílus, előadásmód, téma és korszak, illetve országok, nyelvek és nemzetek szerint.

A irodalmi művek létrehozásával foglalkozó személyek az írók és a költők. A szépirodalom vizsgálatát az irodalomtudomány végzi. Ezen belül az irodalmi művek, stílusok és mozgalmak történetével, az egykori szerzők személyével és értékelésével az irodalomtörténet, az alkotások egyetemes törvényszerűségeivel az irodalomelmélet és az összehasonlító irodalomtudomány, a kortárs szépirodalom értékelésével pedig az irodalomkritika foglalkozik. Egy adott nyelv irodalmát és nyelvészeti kérdéseit együttesen a filológia vizsgálja. Az irodalomtudomány fő társtudományai az esztétika, a művészettörténet és a nyelvészet.

A szépirodalom körébe tartozik – főleg a 19. század előtt – a vallási, politikai és tudományos irodalom jelentős része, a történetírás és önéletírás, valamint a régi és mai esszéirodalom. Szépirodalmi művek gyakran születnek az ismeretközlő irodalomra jellemző műfajokban (például értekezés, levél vagy napló), illetve a szóbeli kommunikáció egyes narratív műfajaiban is, miután lejegyzik őket (népdal, népmese, szónoki beszéd, prédikáció). A szépirodalom mellett az újságkészítés esetében publicisztikáról (a szépirodalommal gyakran átfedésben), a különböző tudományok és szakmák esetében pedig szakirodalomról, tankönyvirodalomról és ismeretterjesztő irodalomról beszélünk. A lejegyzett zenei művek összességét zeneirodalomnak nevezzük. A szépirodalommal rokon művészeti ágak a színházművészet, a filmművészet és a zeneművészet."

Szóval ezt jelenti az irodalom. Az egyik unokatestvérem fejébe vette,hogy írogat verseket. Hozzá tegyem régebben én is írtam párat. Lehet elő is szedem őket. Így megosztja az ő kis verseit nekünk. Szerintetek milyen? 



Kálmán Anett


Megkésett köszöntő



Megkésett köszöntőt írok én most neked
Ajándékul benne van a legmélyebb érzelem
Megkésett köszöntő egy megkésett levél
A tartalom az ami a szívemben él


Tavaszköszöntő



Már február végén járunk,
Még mindig hófödte a tájunk

Nem jöttek még a madarak,
Hogy köszöntsék a tavaszt

Bár kint még minden hófehér,
De a tavasz már bennünk él

Sose légy szomorú



Sose légy szomorú mert tudod hogy szeretnek
Sose légy szomorú mert tudod van ki gondol rád
Tudom nem könnyű az élet de van ki vigyáz rád

Tudom sokszor érzed úgy hogy magad maradtál
De hidd el ez csak látszat mert van ki vigyáz rád

Tudod az emberek néha furcsák tudnak lenni
Mert elfelejtik hogyan kell szeretni
De a komor állarc mögött mindig rejtőzik valami

De tudod egyszer minden állarc lekerül
És az igazi érzelem előtérbe kerül

Sose légy szomorú mert tudod hogy szeretnek
Sose légy szomorú mert sosem vagy egyedül
S ha erre gondolsz a bánat elkerül.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése